Domů Rady a Návody Vliv dlouhodobého stresu na naše tělo: Co se s ním skutečně stane,...

Vliv dlouhodobého stresu na naše tělo: Co se s ním skutečně stane, když ho ignorujete?

0

Stres je nezbytnou součástí pracovního i osobního života v současné moderní době. Někdy nás vede k lepší produktivitě, ale není-li správně řízen, může být pro zdraví a tělo škodlivý. Jak moc?

Stres je varovný signál
Stres je pro nás již každodenní součástí. Netřeba ho ignorovat. Být ve stresu je způsob, jakým nám naše tělo dává najevo, že pokud s tím brzy nepřestaneme, vyhoříme. Je to varovný signál, který bychom neměli vědomě přehlížet. Jak objasňuje portál yourtango.com, stresujete-li se jen drobnostmi, pak nejde o velký stres. Tělo rozpozná velký stres, na to se můžete spolehnout.

Když je stres konstantní a přetrvává déle, může se stát něco špatného
Na začátku je třeba pochopit, že stres je přirozenou reakcí našeho těla na hrozby: „Často se tomu říká boj, útěk nebo zmrazení. Za normálních okolností se po krátkém návalu činnosti vrátíme k normálnímu fungování. Když je však stres konstantní a přetrvává delší dobu, může se stát leccos špatného,“ prozrazuje psycholožka pro zmíněný portál.

Dlouhodobý stres může vést ik těmto zdravotním problémům
Pod těmi špatnými věcmi si máme představit podle odbornice adrenalin a kortizol, stresový hormon. Oba mohou rozproudit naše srdce. Dlouhodobý stres může být obzvláště nebezpečný, protože přetrvávající vysoké hladiny kortizolu mohou vést k problémům jako jsou tyto: pálení žáhy, nespavost, onemocnění srdce, oslabený imunitní systém, diabetes, vysoký krevní tlak, žaludeční problémy, neplodnost, erektilní dysfunkce, menstruace, úzkost, deprese.

Zvládání stresu je nezbytné pro dlouhodobé zdraví
Podle psychologie, čím jsou příznaky stresu déle nezvládnutelné, tím horší jsou následky na našem zdraví: „Chronický stres, který trvá i týden nebo déle, může vést k úzkosti, nespavosti a trávicím problémům.“ Přetrvává-li delší dobu, mohou se vyvinout vážnější problémy. duševního a fyzického zdraví jako je deprese a srdeční choroby. „Zvládání stresu je nezbytné pro dlouhodobé zdraví,“ dodává.

Na závěr malé tipy od odbornice jak nejlépe zvládnout stres: meditace, cvičení, dostatek spánku, trénování mozku. Vyzkoušeli jste je už?

BEZ KOMENTÁŘE

Exit mobile version