Hitem letošního léta bude Malta

Ostrovní Malta je celoroční destinací – během chladnějších měsíců je destinací pro evropský citybreak, v létě láká na Středozemní moře a slunečné počasí. Přesto se nejedná o typicky plážovou destinaci, a proto je vhodná spíše pro dvojice či party kamarádů, které rádi objevují. K oblíbenosti země přispěli nízkonákladoví dopravci, kteří z Malty udělali oblíbenou destinaci slovenských rekreantů.

Mezi top letními destinacemi se letos drží i ostrovní Malta – ta dohromady nabízí až tři ostrovy v čele s hlavním ostrovem Malta, Gozem a Cominem. Bonusem pro slovenské rekreanty je také odlet z bratislavského letiště. Země se tak v roce 2022 stala top letním skokanem – letenky na Maltu si v prvních čtyřech měsících zakoupilo o 700 procent více rekreantů ve srovnání s loňským rokem.

„Malta je známou destinací zejména pro jazykové pobyty angličtiny. Nejde o levnou destinaci, avšak právě nízkonákladoví dopravci z ní udělali jednu z top destinací slovenských rekreantů,” vysvětluje Petra Mladá z Pelikán.sk.

Při výběru hotelu doporučuje volit minimálně tři hvězdičky a stravování alespoň formou snídaně. Nejoblíbenější destinací je pláž Mellieha a její okolí, podle Mladé je však zejména v létě třeba počítat s tím, že je naprosto plná.

V blízkosti hlavního města Valletta doporučuje oblast Sliema, ze které jsou výhledy na město – konkrétně hotely Sliema či Strand 115. Pro rekreanty hledající krásné pláže doporučuje ostrov Gozo – je však třeba počítat s přesunem do přístavu a následně přímo na ostrov Gozo.

Zatímco hlavní ostrov Malta láká zejména na historii a krásné vnitrozemí, je to vedlejší ostrov Comino, jehož největším lákadlem je slavná Modrá laguna či Gozo s krásnou přírodou. Na oba ostrovy lze přesunout trajektem či rychlolodí. Zejména u ostrova Comino je však třeba myslet na to, že jde o neobydlený a nezastavěný ostrov, na jehož návštěvu stačí rekreantům hodina až dvě.

Malta – Ramla Bay Resort
dovolená na Maltě s ubytováním v hotelu s vnitřním i venkovním bazénem, ​​snídaní a transferem. Plážový hotel je ideální nejen k odpočinku, ale také k poznávání historických památek Malty a nedalekého ostrova Gozo

Dolmen Hotel****
Čtyřhvězdičkový hotel Dolmen se nachází na severu ostrova v části Saint Paul’s Bay. Nachází se přímo na pláži na pobřeží Qawra a je vhodným i pro rodiny s dětmi, které se vydají na Maltu – navíc je jen kousek od slavného Maltského akvária.

Součástí hotelu jsou tři restaurace s výborným jídlem, bar u bazénu, infinity pool, kasino, fitness či wellness centrum. Rodiny s dětmi ocení zejména animační tým či nabídku vodních sportů.

Pobyt v hotelu Dolmen na Maltě začíná na cenovce od necelých 440 eur na čtyři noci. V ceně je zahrnut odlet z Bratislavy či Vídně, letištní transfer a také stravování formou snídaně.

Dolmen HotelFoto: Dolmen Hotel
Dolmen Hotel
Labranda Riviera Premium Resort & Spa****
Plážový hotel se nachází jen kousek od největší písečné pláže Mellieha Bay v klidné zátoce Marfa. K dispozici má svůj vlastní přístup k moři, je však třeba počítat s tím, že se nejedná o typickou pláž. Rodiny s dětmi však ocení vnitřní i venkovní bazén.

Labranda je wellness hotelem jen kousek od vedlejších ostrovů Gozo a Comino. K dispozici má tři restaurace, plážový bar či fitness centrum. Samozřejmostí je SPA centrum se saunou a masážemi.

Pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu Labranda Riviera začíná na cenovce od necelých 550 eur s ubytováním na čtyři noci. V ceně je zahrnut odlet z Bratislavy či Vídně, letištní transfer a také stravování formou all inclusive.

Discover

Sponsor

Latest

Hitem letošního léta bude Malta

Ostrovní Malta je celoroční destinací – během chladnějších měsíců je destinací pro evropský citybreak, v létě láká na Středozemní moře a slunečné...

Otce jsem naposledy viděla jako malá: Až po letech mi vysvětlil, že za jeho odchodem stála tato absurdita

Petra měla se svým otcem neuvěřitelně skvělý vztah. Byl pro ni hrdinou a vzorem zároveň, cítila se jako jeho malá princezna. Věděla,...

Nejlepší čaje na hubnutí: Tyto dokáží zrychlit metabolismus, spalování tuků a snížit krevní tlak

Některé čaje dokážou zrychlit metabolismus a tím i spalování tuků. Kupujte ale čaje kvalitní, nejlépe v čajovnách. Tam byste měli mít jistotu,...

Dcera se mi nikdy s ničím nesvěřila: První těhotenství ji natolik změnilo, že udělala něco, co bych nikdy nečekala

Jana své dceři Lence nerozuměla. Někdy se jí zdálo, že ji zcela nepoznává a to, co si lidé vysvětlovali jako pubertální odcizení,...

Zařizujeme ve stylu tradičního scandi. Co by v nefalšovaném severském interiéru nemělo chybět?

Zařizujeme ve stylu tradičního scandi. Co by v nefalšovaném severském interiéru nemělo chybět? Galerie (9) Zdroj: UnsplashVěděli jste, že prvky, které definovaly...