5 mýtů o opalování: Jak si správně užít slunečné dny?

I opalování má svá pravidla. A pokud se chcete vyhnout nedokonalostem na své pokožce, je třeba se je držet. Víte, co patří do kategorie mýtů a co je třeba si osvojit?

 1. Stačí se natřít jen ráno
  Tak tohle je jeden velký omyl. A to dokonce i tehdy, pokud byste například nekoupali. Zkrátka platí, že ochrana netrvá věčně a během dne je třeba ji několikrát obnovovat.

Lékaři doporučují natřít se vždy znovu, když se zpotíte, zda otřete ručníkem. Ideální model je každé dvě hodiny.

 1. Ve stínu mi nehrozí spálení
  Velký mýtus, jemuž však stále mnoho lidí věří. Spálení vám totiž hrozí i když jste ve stínu nebo je venku pod mrakem. Až 90% UV záření se totiž dostane přes oblaka. Podle dostupných studií stín poskytuje pokožce jen ochranu srovnatelnou s SPF 2 – 6. A to sami uznáte, že opravdu málo.
 2. Před dovolenou musím absolvovat sérii opalování v soláriu
  Toto dělá opravdu mnoho žen. Dva týdny před dovolenou si dá intenzivní slunění v soláriu věříc, že ​​potom se nespálí.

Mnohé následně eliminují i ​​používání opalovacího krému s argumenty, že pokožka je již trénována. Pravdou je, že se nespálí tak lehce, ale každou dávku záření si pleť pamatuje, tedy zbytečně ji zatěžujete.

 1. Make-up s SPF je dostatečná ochrana
  Obrovský omyl. I přesto, že množství make-upů má SPF – ko zpravidla se pohybuje jen kolem 15-20, což určitě nestačí. Jemná pokožka obličeje v létě potřebuje alespoň třicítku, pokud se chcete vyhnout zbytečným skvrnám či pigmentovým skvrnám.
 2. Přípravky po opalování jsou zbytečnost
  Ani náhodou věru nejsou. Pokožku po pobytu na slunci je v podstatě vždy třeba ošetřit a kvalitně zhydratovat. A k tomu vám obyčejný tělový krém stačit nebude.

Produkty po opalování mají v sobě množství uklidňujících a hojivých složek, které umí krásně zregenerovat. Takže do letní výbavy si je určitě přibalte.

Discover

Sponsor

Latest

Místo, kde si odpočine nejen tělo, ale také duše. Interiér navržený v duchu zenových principů

Vlastní bydlení v širším centru Bratislavy si architekt Eduard Jančík navrhl v duchu zenových principů. Rekonstrukce bytu, který zdědil po babičce, je...

Jak začít s otužováním

V posledních letech se celosvětově rozmohl fenomén jménem otužování. Co všechny tolik láká na ponořování se do ledové vody nebo na každodenní...

Zoom na tukohrčky: Celulitida nemusí být věčným problémem, takto se s ní rozloučíte jednou-dva

Celulitida, kterou voláme i tukohrčky či pomerančová kůže, je nepřítelem spíše žen než mužů. Podobá se jamôčkám, které vznikají, když stlačíme stehno...

Manželovi jsem řekla jednu věc ze své minulosti: Netušila jsem však, co to udělá s naším vztahem

Moje minulost je mou součástíRenáta neměla nouzi o nezdařené vztahy a možná i proto jí na současném manželství tak velmi záleželo. "Chtěla...

Když dovršíte 35. rok života, začíná stárnutí: Jaký je váš skutečný věk ve srovnání s tím biologickým?

Na otázku, kolik máte let, pravděpodobně odpovíte na základě počtu let, které uplynuly od vašeho narození. To by byl váš chronologický věk.