5 mýtů o opalování: Jak si správně užít slunečné dny?

I opalování má svá pravidla. A pokud se chcete vyhnout nedokonalostem na své pokožce, je třeba se je držet. Víte, co patří do kategorie mýtů a co je třeba si osvojit?

 1. Stačí se natřít jen ráno
  Tak tohle je jeden velký omyl. A to dokonce i tehdy, pokud byste například nekoupali. Zkrátka platí, že ochrana netrvá věčně a během dne je třeba ji několikrát obnovovat.

Lékaři doporučují natřít se vždy znovu, když se zpotíte, zda otřete ručníkem. Ideální model je každé dvě hodiny.

 1. Ve stínu mi nehrozí spálení
  Velký mýtus, jemuž však stále mnoho lidí věří. Spálení vám totiž hrozí i když jste ve stínu nebo je venku pod mrakem. Až 90% UV záření se totiž dostane přes oblaka. Podle dostupných studií stín poskytuje pokožce jen ochranu srovnatelnou s SPF 2 – 6. A to sami uznáte, že opravdu málo.
 2. Před dovolenou musím absolvovat sérii opalování v soláriu
  Toto dělá opravdu mnoho žen. Dva týdny před dovolenou si dá intenzivní slunění v soláriu věříc, že ​​potom se nespálí.

Mnohé následně eliminují i ​​používání opalovacího krému s argumenty, že pokožka je již trénována. Pravdou je, že se nespálí tak lehce, ale každou dávku záření si pleť pamatuje, tedy zbytečně ji zatěžujete.

 1. Make-up s SPF je dostatečná ochrana
  Obrovský omyl. I přesto, že množství make-upů má SPF – ko zpravidla se pohybuje jen kolem 15-20, což určitě nestačí. Jemná pokožka obličeje v létě potřebuje alespoň třicítku, pokud se chcete vyhnout zbytečným skvrnám či pigmentovým skvrnám.
 2. Přípravky po opalování jsou zbytečnost
  Ani náhodou věru nejsou. Pokožku po pobytu na slunci je v podstatě vždy třeba ošetřit a kvalitně zhydratovat. A k tomu vám obyčejný tělový krém stačit nebude.

Produkty po opalování mají v sobě množství uklidňujících a hojivých složek, které umí krásně zregenerovat. Takže do letní výbavy si je určitě přibalte.

Discover

Sponsor

Latest

Nevěděla jsem si představit, že se najde muž hodný mé dcery: Tvrdohlavost mě v našem vztahu naučila jedno

Myslela jsem si, že se můj postoj změní tím, jak budou děti růst, ale situace se pouze zhoršovala. Čím více měli potřebu...

Manuál, jak si zařídit novou kuchyň: O zástěně, pracovní ploše a kuchyňském dřezu

Ve druhé části třídílné série o zařízení kuchyně se zaměříme na výběr vhodné zástěny, pracovní plochy a kuchyňského dřezu.

Zařizujeme ve stylu tradičního scandi. Co by v nefalšovaném severském interiéru nemělo chybět?

Zařizujeme ve stylu tradičního scandi. Co by v nefalšovaném severském interiéru nemělo chybět? Galerie (9) Zdroj: UnsplashVěděli jste, že prvky, které definovaly...

Veronika vytváří nápadité svatební šaty. Jak vypadá výroba nejdůležitějších šatů pro ženu?

Proč svatební šaty? Jak a kdy začal váš vztah s módou?Můj vztah s módou začal již v dětství. Vždy mě bavilo prohrabávat...

Otec mi dal do života tuto jednu dobrou radu: Při rozvodu mi pomohla tak, jak by to nedokázalo nic jiného

Klára odjakživa toužila po obrovské rodině. Šťastném manželství bez problémů, dětech, které se na ni budou moci spolehnout a matce a otci,...