Nejromantičtější evropské destinace: Na těchto místech můžete mít také svatbu či líbánky

Existuje větší romantika než svatba s pískem pod nohama a šumem moře v pozadí? Jedině tak následující líbánky na krásných opuštěných plážích, kde budete jen vy dva a zpečetíte svůj manželský slib. Vybrali jsme pro vás pláže, které dokonale podtrhnou novomanželskou romantiku.

Svatba na pláži a líbánky na jachtě. Zní vám tato představa jako z hollywoodského filmu? Nemusí jít o žádný nereálný plán. Spočítáte-li si všechny výdaje, které by vás svatba vyšla doma, můžete se vyšplhat na mnohem vyšší sumu, než stojí takový nezapomenutelný zážitek ve dvou. Pokud nelpíte na tom, abyste měli kolem sebe desítky rodinných příslušníků a známých, ale naopak, chcete svou lásku zpečetit pěkně ve dvou s tím nejdůležitějším člověkem, nemusí to zůstat jen při romantických snech. Za krásnými romantickými destinacemi už není třeba ani létat na opačný konec světa.

Nevšední romantika u „slovenského“ moře
Exotické země sice lákají mnohé z nás, kouzelné pláže a zálivy však lze nalézt i několik kilometrů od našich hranic. Dlouhodobě nejoblíbenější destinace Slováků, Chorvatsko, nenabízí jen zábavu a rodinný odpočinek na pláži, ale také krásná tichá místa ideální pro svatební obřad. V žebříčku nejromantičtějších chorvatských pláží kralují Pasjača Beach v regionu Konavle poblíž Dubrovníku, Sveti Ivan Beach na ostrově Cres, Podrače na Makarské či Vela Luka na ostrově Krk. A chcete-li dokonalou romantiku a potvrzení, že láska opravdu existuje všude v případě, navštivte malý ostrov Galešnjak, který je zajímavý zejména svým tvarem srdce. Pokud si představuje, že své „ano“ si řeknete v komorní atmosféře bez velkého rozruchu, zato v krásném prostředí, toto může být něco pro vás.

V takovém případě se to přímo ptá spojit to is výjimečnou svatební cestou, jak jinak, na moři. Stále populárnějším způsobem, jak si užít romantiku v houpajících se vlnách, je pronájem jachty či plachetnice a objevování okolních míst. „Chorvatsko je u Slováků destinací číslo 1 a stále více z nich krásy této země objevuje iz moře,“ uvádí Pavel Pribiš ze slovenské společnosti Boataround, která nabízí jednoduchou rezervaci lodí a jachet ve více než 70 zemích světa. Svatební cestu na moři si přitom díky nim může každý pár vybrat dle vlastního gusta – vybrat si mohou jednoduchou jachtu, ale i luxusnější loď s koupací plošinou, výbavou na vodní sporty či soupravou na karaoke.

K pronájmu některých jachet stačí tzn. lodičák, některé se pronajímají spolu se zkušeným kapitánem. „Spousta našich zákazníků přichází s požadavkem o svatbu přímo na lodi s kapitánem, který je oddá ve dvou či v úzkém kruhu svých nejbližších. Obřad si sice musí formálně potvrdit i na radnici na Slovensku, svatební zážitek z lodi je však nezapomenutelný a často si ho každoročně připomínají na stejném místě,“ nabízí inspiraci pro snoubence Pavel Pribiš.

Objevujte romantiku na evropském pobřeží
Romantiku u Jaderského moře lze zažít i ve Slovinsku. Krajina má sice jen 47 km moře, i to však nabízí nevšedně krásná místa – romantiku bez množství lidí najdete například na plážích Moon Bay v národním parku Strunjan či Bele Skale u města Izola. Díky lodi to můžete zkombinovat s návštěvou Chorvatska či italských Benátek. Vyhledávanou romantikou v Itálii je také region Apulie, kde můžete nalézt tzv. . Maledivy Evropy. Maledivy del Salento s bílým pískem a průzračnou vodou potěší každou romantickou duši.

Díky svým neobyčejně krásným plážím je známo také Portugalsko. Naplánujte si svatbu či líbánky v regionu Algarve a připravte se na oranžový písek, výraznější vlny a krásné skalní útvary na pobřeží. Pro extra dávku romantiky zvolte pláže Senhora da Rocha nebo Ponta da Piedade. V seznamu nejkrásnějších evropských pláží nesmí chybět ani Řecko. Pokud hledáte skutečnou idylku, vyzkoušejte Porto Timoni na Korfu, pláž Navagio na Zakynthosu nebo Sarakiniko na ostrově Ithaca. V seznamu samozřejmě nesmí chybět pláž s růžovým pískem v Elafonissi na Krétě nebo romantický ostrov Santorini. Díky pronájmu lodi s kapitánem je můžete probrázdit během líbánek klidně i všechny.

Romantika je romantika, co však formality?
To, že svatba nezačíná ani nekončí výměnou prstenů a novomanželským polibkem, je jasné snad každému. Jinak to není ani při svatbě u moře či na moři, proto i svatbu v zahraničí je třeba plánovat s jistým předstihem.

Discover

Sponsor

Latest

Ideální víkendová snídaně: Lahodná čokoládová lívance

Lívance patří mezi oblíbenou, především víkendovou snídani. Pokud vás přestala bavit klasika, zkuste malou změnu. Připravte si tyto lahodné čokoládové lívance a...

Připravena na léto: Pravidlo tří minut denně, které vám pomůže přepracovat se konečně k sexy figure

Sexy figura není pro každou ženu samozřejmostí. I když máte minimum času pro sebe, dokážete své tělo nastartovat k velké přeměně. A...

Hitem letošního léta bude Malta

Ostrovní Malta je celoroční destinací – během chladnějších měsíců je destinací pro evropský citybreak, v létě láká na Středozemní moře a slunečné...

Chystáte se kupovat pračku? Tyto funkce vám zjednoduší život

Přemýšlíte nad výměnou pračky za nový model? Děláte správně. Starší kousky mají totiž často nepřiměřeně dlouhé cykly, použijí desítky litrů vody navíc...

Ministerstvo varuje před cestou do Súdánu a částí Egypta, Tuniska či Saúdské Arábie

Ministerstvo zahraničních věcí a evropských záležitostí (MZVEZ) SR z důvodu bezpečnosti doporučuje turistům v Súdánu opustit zemi. Radí také necestovat do některých...