Spojení s přírodou u vás doma

Spojení s přírodou u vás domaZdroj: Roland Schváb SOLID INTERIER
Chcete-li vytvořit skutečně zdravý a oku lahodící domov, neměli byste v interiéru zapomenout na dřevo.

Možná jste se právě zháčili a představili si nábytek ze socialistických chat. A to se tedy vůbec neshoduje s tím, co je právě moderní!

Nebojte se.

Dřevo je tvárný materiál, v rukou šikovných truhlářů dokáží vzniknout opravdu jedinečné kousky, které zapadnou do každého interiéru.

A vlastně tam také patří.

Dřevo má vedle všeho kovu, skla a oceli, které se dnes do interiérů protlačují, stále své nezastupitelné místo. A to bez ohledu na to, zda si zařizujete třípatrovou vilu, chatku nebo městský byt.

Kvalitní masivní nábytek je nadčasová klasika, kterou nic nezkazíte. Každý kousek je jedinečný a doma se vám díky němu bude mnohem lépe dýchat. Dřevo vytváří příjemné mikroklima, jeho textura je antistresová. Vždyť pozitivní vztah ke dřevu máme dokonce iv naší DNA. Proto se cítíme tak příjemně v každé chaloupce či dřevěničce.

Dřevo je život, v jeho kresbě je zapsán celý příběh. Je jedinečné a velmi málo doceněné.

Skandinávci toto vědí, as úctou naplňují své domovy dřevem a dřevěným nábytkem. Na izolovaném severu se interiérový design vyvíjel roky samostatně – nepodléhal různým módním výstřelkům, právě naopak – vycházel maximálně z potřeb člověka.

Proto dodnes žijí propojení s přírodou a dřevo berou jako materiál a symbol zároveň – jeho přítomnost v domovech je samozřejmá. Je pro náš organismus nerušivé a příznivé pro nervovou soustavu a všechny orgány s ní provázané. A koho označit za experty na domácí pohodu (hygge), když ne zrovna je?

Když se dřevo s úctou zpracuje, vznikne z něho nádherný nábytek.

Svůj domov s ním nemusíte přecpat. Stačí jeden originální, kvalitní kousek, který doplní celou místnost.

Samotný design si vyberete podle stylu, který vám je nejbližší. Romantica a Provance jsou ideální pro nadčasový provensálský styl, je jako vystřižený z romantického filmu. Pokud je vaše domácnost modernější, sáhnout můžete po nábytku z dubového masivu, například ze série Sangero a Selene. A tam vaše možnosti nekončí.

Je to velmi podobné jako při výběru sedací soupravy nebo postele. Vybíráte z velkého množství modelů, barev a materiálů. Hledáte kvalitu, která bude fungovat léta. Která splní všechny vaše nároky a požadavky. Tak, abyste vytvořili ideální kombinaci přesně pro sebe a svůj domov.

A nejlepší je, když se vám tyto dominanty – sedací souprava, postel a kvalitní kus masivního nábytku podaří propojit. Potom vzniká interiér, který má pevný základ a který můžete pomocí malých dekorací, polštářků a doplňků pravidelně obměňovat.

Díky tomu výrazně snížíte své náklady na přestavby a redekorování místností, a zabezpečíte si pravidelný svěží vzduch a přísun něčeho nového. Váš domov vás tak nikdy neomrzí a zároveň pořád něčím překvapí.

Dřevo je materiál, který se odvděčí svojí kvalitou a stabilitou. Každý kousek je jedinečný, trošku jiný a nese svůj vlastní příběh. Nechte se přesvědčit.

Discover

Sponsor

Latest

Nejromantičtější evropské destinace: Na těchto místech můžete mít také svatbu či líbánky

Existuje větší romantika než svatba s pískem pod nohama a šumem moře v pozadí? Jedině tak následující líbánky na krásných opuštěných plážích,...

Padparadscha

Označení Padparadscha patří pro velmi vzácný safír a znamená to lotosový květ a původ tohoto slova pramení až ze Srí Lanky. Zde...

Otce jsem naposledy viděla jako malá: Až po letech mi vysvětlil, že za jeho odchodem stála tato absurdita

Petra měla se svým otcem neuvěřitelně skvělý vztah. Byl pro ni hrdinou a vzorem zároveň, cítila se jako jeho malá princezna. Věděla,...

Strategie pro získání žádané pracovní pozice radí vyhledávač práce MyJobsi.cz

Ve svém oboru jste dobří a již delší dobu čekáte na nějakou extra příležitost, která vás posune profesně i finančně a bude...

Kateřina navrhuje boty, které obouvá i prezidentka: Její lodičky se staly ikonickými

Jak jste se dostali k navrhování bot? Bylo to rozhodnutí, opustit pracovní jistotu a skočit do neznáma náročné?Už od střední školy mě...