Spojení s přírodou u vás doma

Spojení s přírodou u vás domaZdroj: Roland Schváb SOLID INTERIER
Chcete-li vytvořit skutečně zdravý a oku lahodící domov, neměli byste v interiéru zapomenout na dřevo.

Možná jste se právě zháčili a představili si nábytek ze socialistických chat. A to se tedy vůbec neshoduje s tím, co je právě moderní!

Nebojte se.

Dřevo je tvárný materiál, v rukou šikovných truhlářů dokáží vzniknout opravdu jedinečné kousky, které zapadnou do každého interiéru.

A vlastně tam také patří.

Dřevo má vedle všeho kovu, skla a oceli, které se dnes do interiérů protlačují, stále své nezastupitelné místo. A to bez ohledu na to, zda si zařizujete třípatrovou vilu, chatku nebo městský byt.

Kvalitní masivní nábytek je nadčasová klasika, kterou nic nezkazíte. Každý kousek je jedinečný a doma se vám díky němu bude mnohem lépe dýchat. Dřevo vytváří příjemné mikroklima, jeho textura je antistresová. Vždyť pozitivní vztah ke dřevu máme dokonce iv naší DNA. Proto se cítíme tak příjemně v každé chaloupce či dřevěničce.

Dřevo je život, v jeho kresbě je zapsán celý příběh. Je jedinečné a velmi málo doceněné.

Skandinávci toto vědí, as úctou naplňují své domovy dřevem a dřevěným nábytkem. Na izolovaném severu se interiérový design vyvíjel roky samostatně – nepodléhal různým módním výstřelkům, právě naopak – vycházel maximálně z potřeb člověka.

Proto dodnes žijí propojení s přírodou a dřevo berou jako materiál a symbol zároveň – jeho přítomnost v domovech je samozřejmá. Je pro náš organismus nerušivé a příznivé pro nervovou soustavu a všechny orgány s ní provázané. A koho označit za experty na domácí pohodu (hygge), když ne zrovna je?

Když se dřevo s úctou zpracuje, vznikne z něho nádherný nábytek.

Svůj domov s ním nemusíte přecpat. Stačí jeden originální, kvalitní kousek, který doplní celou místnost.

Samotný design si vyberete podle stylu, který vám je nejbližší. Romantica a Provance jsou ideální pro nadčasový provensálský styl, je jako vystřižený z romantického filmu. Pokud je vaše domácnost modernější, sáhnout můžete po nábytku z dubového masivu, například ze série Sangero a Selene. A tam vaše možnosti nekončí.

Je to velmi podobné jako při výběru sedací soupravy nebo postele. Vybíráte z velkého množství modelů, barev a materiálů. Hledáte kvalitu, která bude fungovat léta. Která splní všechny vaše nároky a požadavky. Tak, abyste vytvořili ideální kombinaci přesně pro sebe a svůj domov.

A nejlepší je, když se vám tyto dominanty – sedací souprava, postel a kvalitní kus masivního nábytku podaří propojit. Potom vzniká interiér, který má pevný základ a který můžete pomocí malých dekorací, polštářků a doplňků pravidelně obměňovat.

Díky tomu výrazně snížíte své náklady na přestavby a redekorování místností, a zabezpečíte si pravidelný svěží vzduch a přísun něčeho nového. Váš domov vás tak nikdy neomrzí a zároveň pořád něčím překvapí.

Dřevo je materiál, který se odvděčí svojí kvalitou a stabilitou. Každý kousek je jedinečný, trošku jiný a nese svůj vlastní příběh. Nechte se přesvědčit.

Discover

Sponsor

Latest

Coca-Cola aneb značka úzce spjatá s Vánoci. Jak vypadá její letošní reklama?

Letošní vánoční kampaň Kouzlo být spolu (Real Magic at Christmas) společnosti Coca-Cola vyzdvihuje a oslavuje sílu sounáležitosti. Značka, která se stala synonymem...

Nejkrásnější trendy na Vánoce 2020: Jaké ozdoby na stromeček a dekorace jsou IN a co je OUT?

Vánoce představují pro mnohé z nás ty nejkrásnější svátky v roce. Tento rok vzhledem k náročnou situaci ve světě ve spojitosti s...

Čtyři znamení, která budou mít v létě štěstí na muže: Tyto sexy ženy budou pro chlapy jako magnet!

Budou mít co dělat, aby je všechny odháněli. Ženy narozené v těchto znameních se stanou v létě terčem pozornosti pro muže, kteří...

Šikovná Janka má práci snů. Jak se dostala do hollywoodské produkce filmů?

Začněme od začátku. Jak se dívka, která studuje v Nitře žurnalistiku, dostane do Spojených států? Studium tam není sice nemožné, ale poměrně...

Zoom na tukohrčky: Celulitida nemusí být věčným problémem, takto se s ní rozloučíte jednou-dva

Celulitida, kterou voláme i tukohrčky či pomerančová kůže, je nepřítelem spíše žen než mužů. Podobá se jamôčkám, které vznikají, když stlačíme stehno...